Ćwierćrząd

26.03.2012

CBOS opublikował kolejny bezlitosny sondaż. Już 67 % badanych źle ocenia pracę Rządu Donalda Tuska. Zastanowić się należy, jaki mandat do reprezentowania Polaków ma tak źle oceniany gabinet.

Stawiając śmiałą tezę, że 8 % niezdecydowanych odda głosy po połowie na „tak” i „nie”, otrzymamy 71 % opinii negatywnych na temat rządu. Jednocześnie z sondażem popularności, GUS opublikował dane gospodarcze.

Kolejny miesiąc wzrostu liczby bezrobotnych, do 13,5 %, co przekłada się na grubo ponad 2,1 mln zarejestrowanych w Urzędach Pracy.

Kilka tygodni temu postawiłem tezę, że spadki sondażowe partii rządzącej to wzrost bezrobocia. Poniekąd to był żart, ale niestety kolejny miesiąc to potwierdza. W rzeczywistości liczba bezrobotnych jest jeszcze wyższa, bo tworzona szara strefa i brak wiary w instytucje państwowe skutecznie zniechęcają do rejestracji. Szacuje się, że osób biernych zawodowo, w różnym wieku, może być nawet 400 tys. Dodając do siebie zarejestrowanych bezrobotnych i biernych zawodowo, łatwo policzyć, że otrzymamy 2,5 mln armię osób bez pracy, co stanowi ponad 16% teoretycznie czynnych zawodowo. Co więc z takim odsetkiem Polaków zrobić? Popierać PO! Jak im urośnie to bezrobocie spadnie.

Za; http://biednipolacy.salon24.pl/