Pretensje amerykańskiego ambasadora do Polski za to, że jest „homofobiczna”.

Wikileaks

Ujawnione w internecie depesze amerykańskiego ambasadora w Warszawie, Victora Ashe III (sprawował tę funkcję od czerwca 2004 do września 2009) zawieraj m.in. pretensje do Polski o różne sprawy.

Między innymi ubolewał nad tym, że Polska jest „homofobiczna”, nie reaguje na naciski Unii Europejskiej w sprawie akceptacji homoseksualizmu, nadal są gazety traktujące homoseksualizm jako zboczenie i nie ma żadnych szans by w Polsce zaakceptowano związki homoseksualne jako małżeńskie.

Nie widzi możliwości zmiany zapisu konstytucyjnego definiującego małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny (TheWanderer 22.IX.11).

Innym zmartwieniem ambasadora  Ashe byla prezesura Piotra Farfała w TVP. (http://wikileaks.org/cable/2009/04/09WARSAW443.html). Ubolewał nad tym, a w szczególności nad tym,  że w TVP informuje się o kampanii Libertasu Declana Ganleya w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Również niepokoiło ambasadora USA,  że Farfał ma relacje z Romanem  Giertychem, a nie ma ich z parlamentarnymi partiami. Zastanawiał się, jak najskuteczniej pozbyć się Farfała.

 ————————————————————————-

Za; http://opoka.giertych.pl/  – 77(98) z grudnia 2011 r