Palikot: Polacy muszą się wyrzec swojej polskości

2012-02-18

– Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości – stwierdził Janusz Palikot podczas ubiegłotygodniowego spotkania zorganizowanego przez Aleksandra Kwaśniewskiego. „Przyszedł czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce” – komentuje prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Robert Winnicki.

Do spięcia doszło podczas ubiegłotygodniowego konwersatorium „Dialog i Przyszłość” zorganizowanego przez Kwaśniewskiego.

Były prezydent zaprosił na nie polityków, ekspertów i ekonomi-stów sympatyzujących z centrolewicą. Wśród nich znaleźli się m.in. byli premierzy Józef Oleksy Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz, lider Ruchu Janusz Palikot, twórca Gadu-Gadu Łukasz Foltyn, socjolog prof. Janusz Czapiński, założyciel „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski, poseł Platformy Dariusz Rosati, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska Bartosz Arłukowicz (zatrzymały go obowiązki w ministerstwie, ale obiecał, że na następne spotkanie przyjdzie), szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i senator Marek Borowski.

Janusz Palikot zabierał głos jako trzeci, zaraz po Cimoszewiczu i Kwaśniewskim. Mówił o pozycji Unii Europejskiej i roli, jaką powinna odgrywać w niej Polska. W pewnym momencie wypalił:

– Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości.

Stwierdzenie Palikota wywołało wśród gości konsternację, ale szybko zareagował na nie Kwaśniewski.

Proszę nie szaleć. Rozumiem intencje, ale odradzałbym takie sądy

– zwrócił uwagę szefowi Ruchu.

źródło: WPROST

————————————————————-

Robert Winnicki:

„Palikot to jeden z największych szkodników na polskiej scenie politycznej od lat. Wyhodowany przez Donalda Tuska, dopieszczany przez lewicowo-liberalne media, jest najlepszym świadectwem degeneracji dzisiejszych elit naszego społeczeństwa. Najwyższy czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce. To samo należy powiedzieć „elitom”, których jest „produktem”.

 

Za: narodowcy.net (Luty 18, 2012)

http://www.bibula.com/

Dodaj komentarz