Wielka Brytania: homolobby proponuje, by usunąć określenia ”mąż” i ”żona”

Najbardziej wpływowe homolobby w Wielkiej Brytanii, organizacja Stonewall, zaproponowała projekt ustawy, mającej ?rozwiązać zawiłości prawne?, które utorują drogę do legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych. Na Wyspach pederaści i lesbijki – chociaż praktycznie cieszą się takimi samymi prawami, jak małżeństwa, łącznie z możliwością adopcji dzieci – dążą do formalnego zrównania ich związków z małżeństwem.

Aktywiści z organizacji Stonewall, którzy doradzają obecnemu rządowi zaproponowali, by usunąć z ustawy z 1973 r., regulującej kwestie zawierania małżeństw określenia ?mąż? oraz ?żona? i zastąpić je sformułowaniem: ?strona małżeństwa? (sic!). Ma to ułatwić wprowadzenie regulacji prawnych, umożliwiających formalne zawieranie ?małżeństw? przez osoby tej samej płci.

Jeszcze do niedawana Stonewall nie posiadała oficjalnego stanowiska w sprawie ?małżeństw? jednopłciowych. Grupa po prostu czekała na bardziej korzystny moment polityczny, kiedy tego typu ?małżeństwa? będą mogły być zaakceptowane. I wydaje się, że ten moment właśnie nadszedł. Rząd Davida Camerona zapowiedział właśnie, że rozpoczyna społeczne konsultacje w tej kwestii.

Źródło: LifeSiteNews.com , AS.

——————————————-

Komentarz PiotrSkarga.pl: I całe to absurdalne szaleństwo miałoby się dokonać podczas rządów tzw. konserwatystów! Jest to smutny przykład z jednej strony radykalizmu ruchu skupiającego pederastów i innych a z drugiej straszliwej słabości i rozmycia prawicy.

http://www.piotrskarga.pl – 2012-02-22